Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Archiwum1

 

Ćwiczymy, mnożymy dobrze się bawimy!

 

2 października 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego pomysłodawcą jest Wydawnictwo Karty Grabowski z Poznania pod hasłem ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

Celem tej akcji jest propagowanie zabawowych sposobów uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest ona okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Jak co roku ŚDTM był wielkim szkolnym wydarzeniem. Tydzień wcześniej uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia poprzez różnego rodzaju zabawy np.  ,,Marmur”, ,,Hasło dnia” czy ,,Matematyczne spacery”, a następnie 2 października odbyło się wielkie sprawdzanie ,, tabliczkowej wiedzy”. Koordynatorki akcji Alicja Chodała, Magdalena Łuczycka oraz Barbara Samsonowska przygotowały liczne konkursy matematyczne, a szkolni egzaminatorzy wyłonili ,,Ekspertów Tabliczki Mnożenia”.

Tytuł Eksperta oraz certyfikat uzyskali:

  • Julia Adamczyk kl.V
  • Wiktor Rdzonek kl. V
  • Ilona Walczyk kl. V
  • Bartłomiej Gaweł  kl. VI
  • Zofia Kosowska kl. VI
  • Zofia Letkiewicz kl.VI
  • Kacper Czernikiewicz kl. VII
  • Anna Węgrzyn kl. VII

W zespołowych zmaganiach w kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęła klasa III, a  starszych klasa VII. Wszystkim bardzo gratulujemy!

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez państwa Sylwię i Szymona Raban PHU ,,Profit” w Kunowie.

              

 

Patroni Medialni X ŚDTM

TVP Bydgoszcz TVP Katowice TVP Kielce TVP Łódź TVP Poznań
TVP Rzeszów Radio Gdańsk Radio Kraków Radio Łódź Radio PIK
Radio Poznań Radio Olsztyn Gazeta Lubuska

 

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

 

1 września 2020 roku o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole zabrzmiał pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2020/2021.

Pani dyrektor, Joanna Adamus, serdecznie przywitała Wójta Gminy Bałtów, Huberta Żądło oraz nauczycieli, uczniów i rodziców.

Myślą przewodnią wystąpienia pani dyrektor były słowa amerykańskiego pedagoga
 i trenera nowoczesnych metod nauczania, Petera Kline’a : „Nauka jest najbardziej efektywna wówczas, kiedy sprawia radość”.

Szkoła w Okole nie jest nudnym, oderwanym od nowoczesnego świata obowiązkiem, ale tętniącym życiem i radością miejscem zdobywania wiedzy i umiejętności.

Pan Wójt życzył szkolnej społeczności owocnej pracy, pogratulował wyników testów ósmoklasisty i życzył dalszych sukcesów.

 

 

 

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

Zapraszamy do obejrzenia spotu informacyjnego #BezpiecznyPowrótDoSzkoły , który został przygotowany przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym.


https://youtu.be/CEl7eBx2wsE

 

Zapraszamy do obejrzenia wydarzeń na naszym Facebooku!!!


Miłego oglądania :) 

https://view.genial.ly/5ee120347da86f0d8c91107e/video-presentation-koniec-roku?fbclid=IwAR1p9zfTTtkBp8t00y2cbpH943HoIVhjgL_49XpSue69lhQthxpVEVlL0W4


https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=275857257089340&external_log_id=4280bcdf-2171-4ab0-9988-2a92906079a6&q=publiczna%20szko%C5%82a%20podstawowa%20im.%20legion%C3%B3w%20polskich%20w%20okole

https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=534240777258072&external_log_id=4280bcdf-2171-4ab0-9988-2a92906079a6&q=publiczna%20szko%C5%82a%20podstawowa%20im.%20legion%C3%B3w%20polskich%20w%20okole


https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=328776434427320&external_log_id=4280bcdf-2171-4ab0-9988-2a92906079a6&q=publiczna%20szko%C5%82a%20podstawowa%20im.%20legion%C3%B3w%20polskich%20w%20okole

 


 

 

Informujemy, iż wszystkie złożone wnioski rekrutacyjne do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych zostały zakwalifikowane na rok szkolny 2020/2021.

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

 

Witamy na naszej nowej stronie internetowej.

Panu Wiesławowi Gruszce

Starszemu Wizytatorowi Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kierownikowi Oddziału w Ostrowcu Świętokrzyskim
najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci

MAMY

składa dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole, Joanna Adamus z nauczycielami i uczniami.

 

 

 

Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

729x308-7

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

– Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji – podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Arkusze do egzaminu próbnego

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Terminy publikacji materiałów

Materiały zostaną opublikowane na stronach CKE oraz OKE w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Zasady oceniania zadań

CKE przygotowała również zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Dyrektorzy będą proszeni o udostępnienie tych dokumentów nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przekazanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.

Poinformowanie uczniów i rodziców

Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

  • w pliku w edytorze tekstów;
  • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
  • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

Kontakt z nauczycielem

Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

  • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
  • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
  • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami „rozmowę” w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).

Egzamin próbny dla wszystkich chętnych uczniów

Dyrektorzy szkół proszeni są o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.

Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.

Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

  • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
  • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
  • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
  • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
  • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
  • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 

INFORMACJA

 

     Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole jako administrator obiektów położonych Okół… 82, należących do szkoły, w celu ochrony rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa 

 

zakazuję wstępu

 

obcym osobom na teren posesji szkolnej, w tym na teren obiektów sportowych.

Informuję, że o każdym naruszeniu zakazu będą informowane służby porządkowe.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

 

 

Dyrektor szkoły

 

Joanna Adamus

 

 

 

Drodzy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole!

 

 Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

 

 Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia żadnego z Was z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

 

     Organizacja nauki polega na tym, że jesteście uczestnikami procesu dydaktycznego poprzez stronę naszej szkoły  https://pspokol.szkolna.net z której pobieracie wszelkie materiały dydaktyczne i informacje.

 

Wszelkie prace wykonywane przez Ciebie odsyłane są taką samą drogą elektroniczną   podlegają ocenianiu.

 

Jako dyrektor szkoły, informuję, że na stronę szkoły będą przychodziły komunikaty. Proszę o dokładne ich przeczytanie!

 

Zwróć szczególną uwagę na:

 

  1. wypis ze statutu szkoły, zwierający nowelizację wewnątrzszkolnego systemu oceniania;
  2. wymagania edukacyjne z poszczególnych przedmiotów;
  3. plan zajęć z dołączanymi tygodniowymi zakresami treści nauczania dla Twojej klasy.

 

 

     Jeśli masz trudności z obsługą komputera lub potrzebujesz nabyć umiejętności obsługi programów lub aplikacji wykorzystywanych w procesie zdalnego nauczania zachęcam do indywidualnych konsultacji z nauczycielami drogą elektroniczną i Panem Pawłem Grabskim.

 

Kontakt z Panem Pawłem Grabskim: grabskip12@gmail.com.pl

 

 

 

Nie opuszczaj własnego mieszkania! Szkolne obiekty są pozamykane oraz został wprowadzony zakaz wstępu na boisko szkolne. 

Kontakt z dyrektorem szkoły Joanną Adamus za pośrednictwem poczty elektronicznej:                  
 psp_okol@gminabaltow.pl;
spokol1@buziaczek.pl.

Kontakt z nauczycielami uczącymi w Twojej klasie został przekazany na stronę szkoły.

     Zwracam się z prośbą o przestrzeganie wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Niestety, wg informacji WHO, młodzi ludzie też są narażeni na zakażenie.   

 

     Wszelkie kontakty ogranicz do Internetu lub innych środków komunikacji.

 

   Pamiętaj, że dyrektor szkoły i wszyscy nauczyciele pozostają do Waszej dyspozycji!

 

 

 

Życzę spokoju i sukcesów w e- nauce!

Dyrektor szkoły

Joanna Adamus

 

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

 

 Zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość”, tzw. zdalne nauczanie.

 

 Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

 

Organizacja polega na tym, że nasi uczniowie będą uczestnikami procesu dydaktycznego. Każdy uczeń pobiera ze strony szkoły wszelkie materiały dydaktyczne i  informacje od poszczególnych nauczycieli. 

 

Wszelkie prace wykonywane przez ucznia odsyłane są taką samą drogą elektroniczną i podlegają ocenianiu, są one potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach.

 

Dyrektor szkoły informuje, że w celu realizacji obowiązków wynikających z § 1 pkt 5 Rozporządzenia MEN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19  z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 493),  na stronie szkoły zostaną przekazane poniższe dokumenty:

 

  1. wypis ze statutu szkoły, zwierający nowelizację wewnątrzszkolnego systemu oceniania;
  2. wymagania edukacyjne z poszczególnych przedmiotów lub edukacji wczesnoszkolnej;
  3. plan zajęć z dołączanymi tygodniowymi zakresami treści nauczania w poszczególnych oddziałach.

 

 

     W szkole zorganizowano zdalną pomoc informatyczną. W przypadku trudności z obsługą komputera lub potrzebą nabycia umiejętności obsługi programów lub aplikacji wykorzystywanych w procesie zdalnego nauczania zachęcamy rodziców i uczniów do indywidualnych konsultacji.

 

Kontakt z Panem Pawłem Grabskim:

e-mail:  grabskip12@gmail.com.pl

 

 

Wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych .

Kontakt z dyrektorem szkoły Joanną Adamus w każdej sprawie za pośrednictwem poczty elektronicznej:                  
 psp_okol@gminabaltow.pl;
spokol1@buziaczek.pl.

Kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie znajduje się na stronie szkoły- https://pspokol.szkolna.net

     Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 To na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą Oni ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci.       Służymy Państwu również pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji

 

Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców na stronę szkoły. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

 

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

Joanna Adamus

 

Bezpieczna praca z komputetrem i w Internecie - prezentacja w załączniku.

 

Wiadomość dla nauczycieli od Wydawnictwa Nowa Era

Jako Nowa Era, robimy wszystko co możliwe, aby pomóc nauczycielom skutecznie i ciekawie prowadzić nauczanie zdalne. Nowa Era przygotowała i udostępniła bezpłatnie materiały niezbędne do prowadzenia zajęć takie jak:

 

(dla poziomu SP)

  • wersje elektroniczne podręczników do klas 1-8 - można z nich korzystać bezpłatnie na platformie ebooki.nowaera.pl do końca roku szkolnego. Każdy kto chce skorzystać z podręczników wystarczy, że zarejestruje się za pomocą Konta Moja Nowa Era. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub rodzic (w imieniu ucznia), dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy zostawił wersje papierowe w szkole;
  • fragmenty zeszytów ćwiczeń dla klas 1-8 w wersji elektronicznej (PDF) - zamieścimy je w specjalnej sekcji „ Nauka zdalna” na portalu dlanauczyciela.pl . Może Pan/i pobrać potrzebny materiał i przesłać go do swoich uczniów. Fragmenty będą dostosowane tematycznie do realizowanego obecnie materiału. Pierwsza część będzie obejmować lekcje z marca i kwietnia. Dzięki temu uczeń może ćwiczyć wiedzę
    i umiejętności także w domu, nawet gdy nie ma zeszytu ćwiczeń do danego przedmiotu.
  • Generator testów i sprawdzianów - jest dostępny dla klas 4-8. Pozwala na przesyłanie plików do uczniów za pomocą dzienników elektronicznych. Wszystkie materiały są do pobrania bezpłatnie po zalogowaniu do serwisu poprzez Konto Nowej Ery;
  • portal dlanauczyciela.pl - w sekcji prowadzenie lekcji odnajdą Państwo karty pracy do wielu lekcji;

Ponadto w portalu zamieszczone są materiały prezentacyjne, prezentacje, filmy, które mogą być źródłem do pracy i późniejszej analizy.

Wszystkie materiały są do pobrania bezpłatnie po zalogowaniu do serwisu poprzez Konto Nowej Ery;

  • wybrane arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty- arkusze z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego zostaną umieszczone w dedykowanej sekcji na portalu dlanauczyciela.pl . Wybrane arkusze będziecie mogli Państwo przesłać swoim uczniom.

 

 

 

Konkurs plastyczny dla dzieci z okazji 10-lecia Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Okole.  W  kwietniu 2020 roku mija 10 lat od powołania do działalności opiekuńczo-wychowawczej świetlicy, pod nazwą Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Okole.  Z tej okazji zachęcamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Bałtów, którzy aktualnie są lub byli uczestnikami zajęć świetlicowych do udziału w konkursie plastycznym pn. „10 lat naszej Świetlicy w Okole”.  Szczegóły konkursu podajemy w Regulaminie, który znajduje się na stronie internetowej Gminy Bałtów oraz u wychowawcy Świetlicy i poniżej.

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI

„ 10 LAT NASZEJ ŚWIETLICY W OKOLE ”

 

I Cele Konkursu

 

Celem Konkursu jest:

  1. Promocja Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Okole.
  2. Zachęcenie dzieci i uczniów szkół podstawowych  w Gminie Bałtów do czynnego udziału w zajęciach organizowanych w Świetlicy.
  3. Popularyzowanie informacji i  wiedzy o działalności placówki jaką jest Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Okole.
  4. Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.

 

II Organizator Konkursu

 

  1. Organizatorem Konkursu jest Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Okole.
  2. Adres Organizatora: Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza w Okole, Okół 119  27-423 Bałtów.
  3. Osoba upoważniona do udzielania informacji na temat Konkursu: Pani Edyta Stępniewska, Tel. 698394441

 

III Przebieg Konkursu

 

  1. Konkurs zostanie przeprowadzony za pośrednictwem Świetlicy w Okole i szkół podstawowych z terenu Gminy Bałtów.
  2. Uczestnikami Konkursu mogą być podopieczni Świetlicy i uczniowie ww. szkół.

3.  Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych: 1) uczniowie klas I – IV,  2) uczniowie klas V – VIII.

4. Prace nadesłane lub dostarczone osobiście na Konkurs muszą być pracami własnymi.

5. Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.).

6. Prace plastyczne powinny być wykonane na papierze typu brystol w formacie A3.

 7. Tematyka pracy plastycznej musi przedstawiać: 1) ilustrację dowolnego wydarzenia realizowanego w Świetlicy, którego uczestnikiem była osoba biorąca udział w zajęciach świetlicowych np. półkolonia letnia, ferie zimowe, ogniska integracyjne, wycieczki itp. 2) prace muszą zawierać metryczkę z informacjami tj.: imię i nazwisko, klasa, szkoła do której uczęszcza uczestnik konkursu (metryczkę należy napisać z tyłu pracy. 3) Osoby dostarczające  prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm). 4). Prace zgłoszone do Konkursu nie będą zwracane autorom. 5). Prace nie spełniające zasad uczestnictwa nie będą brane pod uwagę przez Komisję Konkursową.  6). Regulamin konkursu jest dostępny w Świetlicy w Okole, na stronie internetowej Gminy Bałtów. 7). Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator Konkursu.

 

IV  Ocena prac konkursowych

 

 1. Komisja Konkursowa, powołana przez Organizatora, rozstrzygnie Konkurs, wyłaniając laureatów, po jednej osobie z każdej kategorii wiekowej.

2. Prace, konkursowe powinny być dostarczone  do Organizatora  do dnia 8 maja 2020 r.

3. O wyłonieniu zwycięzców Konkursu decyduje Komisja Konkursowa, która zostanie powołana przez Organizatora

4. Kryteria oceny ustalone zostają w następujący sposób: 1) trafność doboru tematu pracy, 2) jakość wykonania, 3) oryginalność, 4) stopień trudności wykonania.

 

V  Ogłoszenie wyników Konkursu

 

 1. Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na tablicy informacyjnej w Świetlicy, na stronie internetowej Gminy Bałtów.

 2. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione o wynikach Konkursu w terminie do 22 maja 2020 r.

 3. Od 25 maja 2020 r. wszystkie prace konkursowe będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Świetlicy w Okole.

4. Wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów Dnia Dziecka w Świetlicy w Okole, dnia 29 maja 2020 r.

 

VI Nagrody

 

1. Organizator przyzna dwie nagrody główne oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu.

2.  Organizator zastrzega sobie prawo wręczenia wyróżnień w przypadku wysokiego poziomu artystycznego Konkursu.

3. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział w Konkursie.

 

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
W PRZEDSZKOLU, SZKOLE I ŚWIETLICY OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ OD 12 DO 25 MARCA.

W DNIACH 12 I 13 MARCA SZKOŁA BĘDZIE PRACOWAŁA W GODZINACH PRACY SZKOŁY, NIE BĘDZIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH TYLKO OPIEKUŃCZE. JEŻELI RODZICE NIE MOGĄ ZAJĄĆ SIĘ W TYCH DNIACH DZIEĆMI, MOGĄ JE PRZYPROWADZIĆ DO SZKOŁY,
OD PONIEDZIAŁKU, 16 MARCA, SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA DO ŚRODY 25 MARCA WŁĄCZNIE. NIE BĘDZIE W TYM CZASIE ŻADNYCH ZAJĘĆ, PROSZĘ NIE PRZYPROWADZAĆ DZIECI DO SZKOŁY.

TO DECYZJA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ WYNIKAJĄCA Z KONIECZNOŚCI ZAPOBIEGANIA ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ KORONAWIRUSA.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 

            Już po raz kolejny Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole wzięła udział w obchodach kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który przypadł na 11 lutego.  DBI 2020 obchodzony był pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.

            Celem tej inicjatywy jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

            Ideą DBI jest podkreślanie roli współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym, a także łączenia zaangażowania wielu instytucji i rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

            W ramach szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się prelekcja, mająca na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego Internetu. Społeczność szkolna została zaznajomiona z aktualnymi problemami dotyczącymi zagrożeń online, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy sieci. Podkreślono, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za to, co robimy w sieci i w jaki sposób z niej korzystamy.

            Zwrócono szczególną uwagę na potencjał Internetu, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki. Przypomniano również Numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 11611, pod który należy zadzwonić, by uzyskać wsparcie w przypadku zagrożenia. Każda klasa otrzymała Dekalog Cyfrowego Obywatela z prawami i obowiązkami użytkownika Sieci.

            Ponadto zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne, poruszające zagadnienia bezpiecznego Internetu z wykorzystaniem serii filmów portalu Sieciaki.pl. Podczas zajęć powstało też wiele ciekawych prac plastycznych, również z użyciem edytora graficznego Paint.

            Internet może nam dać wiele dobrego, jeśli umiemy się nim odpowiednio posłużyć. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.


 

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

 

Od wielu już lat w kalendarz uroczystości Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Tak również było i w tym roku. 22 stycznia  2020 roku dzieci z przedszkola, zerówki, klas I- III, przedstawiły piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Bałtów Hubert Żądło, który złożył Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia, a uczniom na ręce Pani dyrektor Joanny Adamus przekazał robota edukacyjnego, aby nauka kodowania i programowania stała się prosta  i przyjemna.

Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki, zatańczyły krakowiaka. Dzieci
do występu przygotowały i pieczę nad całością uroczystości miały panie: Anna Żuchowska, Mariola Szumlak, Beata Walczyk, Aneta Kocjan oraz Paweł Grabski. Babcie
 i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej.

W  imieniu wszystkich babć i dziadków Pan Henryk Choinka i pani Adela Zięba podziękowali nauczycielom i dzieciom za pięknie przygotowanie tego szczególnego dnia.

W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.


 

Szkolna Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej

im. Legionów Polskich w Okole

 

Środa 18 grudnia 2019 roku to, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich  w Okole, magiczny dzień, dzień szkolnej Wigilii.

Na wspólne świętowanie przybyli zaproszeni goście, Agnieszka Kopała, sekretarz Gminy Bałtów, Monika Majewska, sołtysi, rodzice, dziadkowie uczniów i mieszkańcy gminy Bałtów i Tarów.

Najbardziej wyczekiwanymi przez wszystkich gośćmi byli uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia z Sienna.  Przyjechali do nas już trzeci raz, aby zaprezentować koncert kolęd i pastorałek.

Polska tradycja zna ponad 500 kolęd i pastorałek. Większość z nich liczy sobie 200 albo 300 lat. A mimo to nie są zabytkami. Są wciąż żywe i chętnie śpiewane. Tajemnica ich popularności to jeszcze jeden sekret tej wspaniałej, cichej nocy – nocy Narodzenia Pana.

Podczas wspaniałego koncertu mieliśmy możliwość wysłuchać kolęd granych na akordeonie, flecie, klarnecie i skrzypcach przy akompaniamencie pianina, aby na koniec wspólnie zaśpiewać te miłe sercu utwory.
Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja! Wspólne kolędowanie jest  jednym z  bardzo ważnych  sposobów głębszego przeżywania Świąt Narodzenia Jezusa. To właśnie w słowach kolęd ludzie poprzez wieki wyrażali  wiarę oraz  otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Po koncercie uczniowie ze szkoły w Okole zaprezentowali krótką historię tradycji
i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz swój repertuar kolęd.

Zaproszeni goście zostali zaproszeni na pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za wspólne odkrywanie magii Świąt Bożego Narodzenia.


 

 

 

 

Wieczornica patriotyczna w PSP im, Legionów Polskich w Okole

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole co roku w sposób szczególny obchodzi dzień swojego Patrona.

W tym roku szkolnym na to szczególne święto zaproszono  gości 27 listopada.
Do szkoły przybyli: 
Wójt Gminy Bałtów, Hubert Żądło, sekretarz Gminy, Agnieszka Kopała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie, Lidia Pastuszka,  z pocztem sztandarowym,  dyrektor  Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 roku, Andrzej Zaciera oraz Małgorzata Minkina,  zastępca dyrektora wraz
z pocztem sztandarowym.
Obecni byli  również : Iwona Lis, dyrektor Gminnej Biblioteki w Bałtowie, Edyta Stępniewska, kierownik Świetlicy opiekuńczo- wychowawczej w Okole, Rafał Adamus, leśniczy Leśnictwa Narożniki, Andrzej Malicki, prezes OSP w Bałtowie, Beata Spyrczak, radna Gminy Tarłów, nauczyciele emeryci, przyjaciele szkoły oraz mieszkańcy gmin Bałtów i Tarłów.  

Zgromadzona publiczność  obejrzała przedstawienie patriotyczne  przygotowane przez uczniów.    Rozpoczęło się ono  polonezem w wykonaniu uczniów z klas 0- IV.  Następnie uczniowie z klas I, III, V, VI, VII i VIII  zaprezentowali  symboliczny spektakl mówiący o nieszczęściach, jakie niesie za sobą wojna, przemoc i zniewolenie, ale też o wartościach tak ważnych dla każdego człowieka,  jak wolność, miłość  i życie we własnym wolnym kraju. 
Podkreśleniem rangi tego święta było także radosne, refleksyjne odśpiewanie pieśni patriotycznych wraz ze wszystkimi  gośćmi. 
Wieczornica  zapewne  skłoniła wiele ze zgromadzonych osób do głębszych przemyśleń, jak ważny jest fakt, że możemy żyć w wolnym kraju, w którym nie doświadczamy brutalnej przemocy ze strony wrogich nam państw i możemy swobodnie rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Okole godnie czci pamięć swojego Patrona.  Wychowanie  w duchu patriotyzmu i tolerancji jest w szkole sprawą zasadniczą. Warto wspominać naszą bohaterską przeszłość i pielęgnować ją, bo z niej wyrośliśmy.

Na zakończenie uroczystości  wszyscy zebrani włączyli się w pomoc dla małej Marysi, aby mogła się zdrowo i radośnie rozwijać.

Tę wspaniałą uroczystość przygotowali  uczniowie pod kierunkiem  Marzenny Barańskiej- Serafin 
 i Pawła Grabskiego .
Wspaniałe dekoracje doskonale oddające klimat  spektaklu przygotowała pani Aneta Kocjan.  

Do pięknego poloneza przygotowały uczniów panie Mariola Szumlak i Beata Walczyk.                                



 

 

 

Udział Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole i Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Okole w drugiej edycji akcji „Się gra się ma … Bezpieczny Playroom”. Wymienione placówki  biorą udział w Konkursie, który, daje szansę na przemianę świetlic w nowoczesną salę gier  dla dzieci. Sale będą również sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi oraz promowały bezpieczne zachowania w szkole i w drodze do szkoły. Wszystkie osoby dorosłe, zainteresowane zwycięstwem w Konkursie naszych świetlic, prosimy o głosowanie. Swój głos można oddać odszukując w opublikowanej galerii świetlic nasze placówki lub wykorzystując link do głosowania  https://siegrasiema.com/swietlice/760    https://www.siegrasiema.com/swietlice/646

Wszystkie osoby dorosłe, mieszkańców naszej gminy,  rodziców naszych uczniów i podopiecznych, sympatyków szkoły i świetlicy, zapraszamy do głosowania, które trwa do 28 listopada 2019 r.!

 

Uzależnieniom mówimy NIE!

 Dnia 23.10.2019r.  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole przeprowadzona została prelekcja na temat potencjalnych zagrożeń związanych                                     z uzależnieniami wśród młodzieży, którą opracowała i przygotowała p. Ewa Siepetowska.

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w pogadance, prezentacji oraz konkursie wiedzy                           i umiejętności na temat uzależnień. Szczególnie zwrócona została uwaga na  rodzaje uzależnień, przyczyny i skutki zażywania narkotyków i dopalaczy, picie alkoholu, palenie papierosów i e-papierosów oraz korzystania z komputera. Uczniowie po obejrzeniu prezentacji przystąpili do zadań konkursowych. Wykorzystywano w nich wiedzę  jak również umiejętności aktorskie uczniów celem przedstawienia rymowanek o nałogach, dobrych rad, asertywnych zachowań, jak pomagać, jak radzić sobie z problemem i gdzie szukać pomocy.

Uczniowie klas IV- VIII z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali każde zadanie. Można było zaobserwować u nich siłę walki oraz to, jak starali się rozwiązywać zadania problemowe, w których potrzebna była ich wyobraźnia i wena twórcza.

Końcowa klasyfikacja konkursu przedstawia się następująco;

I miejsce – klasa VI

II miejsce – klasa V

III miejsce – klasa IV

IV miejsce – klasa VIII

V miejsce – klasa VII

Wszystkie klasy otrzymały nagrody, a zwycięska klasa oprócz nagrody dostała specjalny BONUS. 


 

 

Obchody Światowych Dni Tabliczki Mnożenia w PSP im. Legionów Polskich w Okole

     Pierwszy piątek października to co roku wyjątkowy dzień dla wszystkich matematyków - obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.      Główne motto akcji brzmi: "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 roku i jej głównym celem jest propagowanie formy nauczania/uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Na czym polegają obchody? W szkołach na całym świecie tego dnia odbywają się liczne konkursy, gry i zabawy z matematyką w tle. Dodatkowo, najmłodsi w niecodzienny sposób sprawdzają wiedzę swoich starszych kolegów, rodziców czy przypadkowych przechodniów. Zamieniają się rolami z dorosłymi, stając się "egzaminatorami" i podczas krótkich testów z tabliczki mnożenia przepytują starszych od siebie. 

Każda osoba, która poprawnie odpowie na pięć wylosowanych pytań, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W naszej szkole obchodzimy to święto tabliczki mnożenia organizując konkurs. W tym roku uczniowie klas IV-VIII walczyli o cenne nagrody i dyplomy, rywalizując w trzyosobowych między klasowych zespołach. Przedstawiciele zespołów musieli zmierzyć się z testem on-line na czas, sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia; Bingo, krzyżówkami i zadaniami.

Tytuł Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyła uczennica klasy ósmej – Aleksandra Gaweł.

I miejsce w „tabliczkowych” zmaganiach zdobył zespół składający się z uczniów:

Aleksandra Gaweł – kl.VIII, Michał Maziarski – kl.VIII i Mateusz Bartnik –kl. VII.

 Zaszczytne II miejsce przypadło w udziale uczniom: Zofii Letkiewicz- kl.V, Wiktorowi Rdzonkowi – kl.IV i Annie Węgrzyn – kl.VI. Na ostatnim stopniu podium stanął zespół uczniów:  Julia Adamczyk – kl.IV, Julia Kocjan –kl. VI i Bartłomiej Linart – kl.VI.

Organizatorki corocznych obchodów ŚDTM – panie Alicja Chodała i Magdalena Łuczycka prowadziły przez cały wrzesień przygotowania do tego ŚWIĘTA MATEMATYKI, powtarzając i utrwalając tabliczkę mnożenia. Tegoroczne rozgrywki przysporzyły uczniom wielu emocji i uaktywniły ducha zdrowej rywalizacji. Wszak MATEMATYKA  to Królowa nauk! Warto zdobyć jej koronę – wiedzę i umiejętności.

        

                                                 BE  ACTIVE

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. LEGIONÓW POLSKICH W OKOLE

 

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywająca się w 2019 roku ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku. Aż 47 stowarzyszeń partnerskich w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników.

Do tej wspaniałej inicjatywy dołączyła również społeczność PSP im. Legionów Polskich w Okole.

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy radnych Gminy Bałtów, sołtysów, rodziców

i przyjaciół szkoły. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli państwo Dorota Kiljan, Jerzy Gierczak i Tomasz Osojca, Irena Dąbek i Danuta Puchałka, a także mieszkańcy Okołu.

Wspólne gry i zabawy sportowe poprowadził pan Tomasz Osojca, który jest trenerem

w Akademii Piłkarskiej Galactikos  w Ostrowcu Św.

Póżniej, ku ogromnej radości dzieci, przyjechali strażacy z OSP w Bałtowie
i przeprowadzili konkursy pod hasłem „Sprawny jak strażak”. 

Nadwątlone przy konkurencjach sportowych siły można było wzmocnić kiełbaskami
z grilla i przepysznymi ciastami.

Impreza  była bardzo udana zwłaszcza, że dopisała pogoda, a wykonywane ćwiczenia
i udział w konkursach wzbudzał ogromną radość i zdrową chęć rywalizacji.


 

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 19 CZERWCA

 W ŚRODĘ O GODZ. 900   ZAPRASZAMY!!!!

 

      W dniu dzisiejszym , 14 czerwca 2019r. uczniowie klasy 8 po raz ostatni zaprezentowali sie przed swoimi młodszymi kolegami, nauczycielami i rodzicami. Pod kierunkiem pani Magaleny Łuczyckiej i pana Jarosława Chodały przygotowali akademię na pożegnanie z Naszą szkołą. Było i  śmiesznie i nostalgicznie, niejednemu łezka zakręciła się w oku. Na zakończenie pożegnali się ze swoją wychowawczynią, panią Alicją Chodałą i panią dyrektor Joanna Adamus. Najlepsze życzenia złożym uczniom klasy 8 absolwent naszej szkoły , obecny wójt pan Hubert Żądło, wręczjąc również ufundowane przez Samorząd nagrody za wysokie wyniki w nauce dla najlepszych uczniów naszej szkoły.

 

            Miłośnicy poezji i recytacji wzięli udział w XIII już Powiatowych Spotkaniach z Poezją „Lutnia Wiejska”, które miały miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole 29 maja 2019 roku.

Organizatorkami konkursu są nauczycielka języka polskiego, Marzenna Barańska- Serafin oraz nauczycielka języka angielskiego i plastyki, Aneta Kocjan.
Konkurs odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Bałtów.

Jury w składzie  Elżbieta Baran, instruktor z MCK w Ostrowcu, Maryla Grabska, emerytowana nauczycielka PSP w Okole i Mariola Szumlak, nauczycielka z tej szkoły -wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy Jana Kochanowskiego, Bolesława Leśmiana
i ludowych poetów regionu świętokrzyskiego.
            Większość uczestników zaprezentowała wysoki poziom opanowania tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu w grupie klas VI- VIII zostały uczennice:

 

1. miejsce – Dagmara Guz z PSP w Bałtowie

2. miejsce – Oliwia Stańczyk z PSP im. Legionów Polskich w Okole

3. miejsce – Nikola Bukała z PSP w Ćmielowie,

 

w grupie klas IV- V triumfowały uczennice:

 

1. miejsce – Roksana Janda z PSP nr 9 w Ostrowcu

2. miejsce- Wiktoria Dzikowska z PSP nr 5 w Ostrowcu

3. miejsce- Klaudia Walczyk z PSP im. Legionów Polskich w Okole.

 

W młodszej grupie wiekowej jury przyznało również wyróżnienia dla:

Julii Łojek z            , Oktawii Budzeń z                        i Zofii Adamczyk z 

 

 

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe.

Nagrody za pierwsze i drugie miejsca ufundował Wójt  Gminy Bałtów, Hubert Żądło, który również osobiście wręczył je uczestnikom konkursu. Nagrody za trzecie miejsca ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Bałtowie, a pozostałe rada rodziców przy PSP w Okole.

 

            Organizatorzy konkursu dziękują za słodki poczęstunek i napoje właścicielom sklepów w Okole, E. M. Majchrowskim, B.I. Grabskim, oraz właścicielowi piekarni w Kolonii Pętkowskiej, panu Adrianowi Różalskiemu.

 

 

 

 

ZABAWY Z JĘZYKIEM POLSKIM

 

 

4 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbył się konkurs pt: „Zabawy z językiem polskim”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do pięknego i poprawnego wypowiadania się na co dzień.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV- VIII podzieleni na cztery grupy. Zmagali się z ortografią, gramatyką, znajomością przysłów, za pomocą gestów i mimiki pokazywali treść związków frazeologicznych, popisywali się umiejętnością pięknego czytania i znajomością lektur.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna w składzie: Oliwia Lasota, Amelia Kudas, Aleksandra Sosnowska i Zofia Letkiewicz.

Uczniowie ucząc się, jednocześnie doskonale się bawili.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka polskiego Marzenna Barańska – Serafin. W jury zasiadły panie Magdalena Łuczycka i Ilona Rdzonek.

Istnieje stare przysłowie: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Można by je rozszerzyć: „Jak Cię słyszą, tak Cię oceniają i tak Cię traktują”. Dlatego też dbajmy o kulturę języka, zaglądajmy do słowników i poradników językowych.

 

 

 

„Książki pomagają nam zwolnić”.

   Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

Co roku gospodarzem święta jest inne państwo. W tym roku zaszczyt ten przypadł Litwie (Polska była gospodarzem w 1980 roku; motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił wówczas Wojciech Żukrowski, a sam plakat projektował Jerzy Czerniawski).

Autorem tegorocznego listu do dzieci całego świata oraz plakatu jest Kęstutis Kasparavičius, ilustrator i pisarz z Litwy, który opublikował ponad 60 książek.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto mające na celu rozpowszechnianie literatury dziecięcej oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Tego trudnego zadania podjęły się panie: Barbara Samsonowska i Alicja Chodała. Wszystkie zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Zorganizowały cykl różnorodnych zajęć,  podczas których dzieci miały okazję do oglądania i zaprezentowania znanych utworów literackich. W czasie zabaw poznały biografię H.Ch.Andersena i jego baśnie.

Maluchy z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 0-III brały udział  w dramach, grach i zabawach ruchowych, wraz z nauczycielami, którzy na czas obchodów Dnia Książki zostali zamienieni przez wróżkę w dzieci.  Swoją wiedzę pogłębiły podczas prezentacji multimedialnej. Nauczycielki przypomniały reguły zachowania się w bibliotece, jak należy dbać o książki, które są najlepszym przyjacielem człowieka, wsparciem w trudnych chwilach i źródłem wiedzy.

Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.


 

 

 

Dzień 26 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole odbył się pod hasłem irlandzkiego życzenia: "Niech kochają nas ci, co nas kochają, a tym, co nas nie kochają, niech Bóg odmieni serce." Wszyscy tego dnia ubrani w kolor nadziei, poznawali fakty nie tylko historyczne na temat Irlandii. Ta Szmaragdowa Wyspa ma wiele wspólnego z Polską. Nie tylko piękne krajobrazy, buntowniczy charakter, ale również wiarę w Boga i ludzi. Klasy IV- VIII wzięły udział w Drużynowym Turnieju Wiedzy o Zielonej Wyspie i świętych patronach tego kraju. Największą wiedzą wykazała się klasa V (Ania Węgrzyn, Julia Kocjan, Sandra Gąsior), drugie miejsce przypadło klasie VIII (Oliwia Lasota, Kacper Jadczak, Jakub Sobaszek),a trzecie klasie VII (Michał Maziarski, Wiktor Stańczyk, Oskar Siepietowski). Młodsze dzieci wykonały piękne plakaty. Przygotowano również wyzwanie dla odważnych: wypicie mikstury św. Patryka lub zjedzenie rośliny św. Brygidy. Wszystkie dzieci otrzymały zielone słodkości i koniczynkę na szczęście. Nad całością czuwały organizatorki pani Aneta Kocjan i pani Zuzanna Kacała, które dołożyły wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy.

 

 

 

                     Sukces Mateusza Bartnika

 

Dnia 15 marca 2019r. w Ostrowcu Św. odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, „Młodzież zapobiega pożarom”,
w którym dzieci i młodzież szkolna sprawdzali swoją wiedzę o zagrożeniach, jakie niesie ze  sobą jeden z najbardziej niszczycielskich żywiołów. Celem tego turnieju jest szerzenie wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie.

Uczeń VI klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole Mateusz Bartnik zajął III miejsce w eliminacjach
na szczeblu powiatowym.

Wszyscy uczestnicy odebrali dyplomy, a finaliści, m.in. zegarki nowoczesne telefony i drony.

Gratulujemy Mateuszowi sukcesu!!!

 


 

 

8-go marca, jak co roku obchodziliśmy Święto Naszych Pań!

          Podczas krótkiej akademi chłopcy naszej szkoły Leon Lasota, Michał Spyrczak, Wiktor Stańczyk, Oskar Siepietowski, Kacper Jadczak i Kamil Wyroda, odczytali piękne i humorystyczne wiersze o kobietach, natomiast panowie Paweł Grabski , Cezary Stępniewski oraz ks.Artur Woźniak uprzyjemnili występ śpiewjąc piosenki. Pan Cezary Stępniewski podbił serca pań śpiewając piosenkę Pawła Domagały - "Weź nie pytaj..." natomiast ks.Artur hit zespołu BOYS  "Białe łabędzie". Występy nie byłyby tak udane, gdyby nie akompaniament gitarowy pana Pawła Grabskiego. 

 

 

                         CHOINKA NOWOROCZNA 2019

 

Do tradycji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich
w Okole należy organizowanie choinki noworocznej dla całej społeczności.

Tak też było w tym roku.
23 lutego 2019 roku mieliśmy zaszczyt powitać wójta Gminy Bałtów Huberta Żądłę, który jest absolwentem naszej szkoły.

Obecni był Przewodniczący Rady Gminy Bałtów Leszek Smoliński z radnymi: Barbarą Lichotą, Teresą Piórkowską, Anną Marzec, Jerzym Gierczakiem, Rafałem Maziarskim, Piotrem Wyrodą.

Przybyli również przyjaciele, sponsorzy, nasi absolwenci i mieszkańcy Gminy Bałtów i Tarłów.

          Zgromadzona publiczność obejrzała spektakl pt: „Takie nase chłopskie wesele” przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Marzenny Barańskiej- Serafin, Marioli Szumlak, Anety Kocjan, Pawła Grabskiego i Cezarego Stępniewskiego.

 Po przedstawieniu odbył się koncert zespołów ludowych  z terenu gminy „Bałtowian”, „Biesiady” i „Okolanek”.

Przedstawienie pokazane przez uczniów przybliżyło widzom postacie dziecięcych bohaterów sprzed lat, młodych mieszkańców wsi, ich zabawy, obowiązki, którym zawsze towarzyszył śpiew.

Szkoła funkcjonująca w na wsi musi podtrzymywać i kultywować tradycje swojej „małej ojczyzny”. Jest to priorytetem szkoły w Okole.     

Poprzez takie przedstawienia i imprezy dla społeczności lokalnej dajemy świadectwo własnej tradycyjnej kultury, aby służyło poznawaniu przeszłości przez przyszłe pokolenia.

W tym dniu również uczniowie bawili się na „choince” przy muzyce, którą puszczał pan Jakub Stańczyk, za co Mu serdecznie dziękujemy.

 


Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 „Działajmy razem!”

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

 

5 lutego 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Działajmy razem!” i zachęcały wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenia kultury zrozumienia.  Uczniowie kl. VII przedstawili założenia dotycząca DBI, przygotowali prezentację multimedialną na w/w temat. Każdej klasie został przekazany plakat i dekalog bezpiecznego korzystania
z Internetu.

Podczas tegorocznych obchodów DBI nauczyciel informatyki zwrócił uwagę na to,
 iż każdy internauta ma prawo wykorzystać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy- ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

 

Prawa dziecka.

Konwencja Praw Dziecka w PSP im. Legionów Polskich w Okole


Uczeń ma swoje prawa i obowiązki, które określa statut szkoły. Jest człowiekiem w państwie demokratycznym. Jego prawa określają inne dokumenty prawne, m. in. Konwencja Praw Dziecka. Konwencja została uchwalona przez ONZ 20 listopada 1989r.

Konwencja określa prawa dziecka i tworzy niezbędne warunki jego prawidłowego rozwoju. W Polsce obowiązuje od 1991r.
 

Katalog praw dziecka.

Według konwencji dziecko ma prawo do:
• Życia i rozwoju - nie można nikogo pozbawić bezprawnie życia;
• Wypowiedzi- w sprawach ważnych, dotyczących danego dziecka, możemy wygłosić swoje zdanie, opinię, oświadczyć swoją wole;
• Życia bez przemocy i poniżania- bicie, znęcanie się, okrutne i poniżające traktowanie są niedopuszczalne;
• Wychowania w rodzinie- nikomu nie wolno zabrać dziecko od rodziców, chyba że rodzice będą osobno, masz prawo do kontaktów z obojgiem rodziców;
• Swobody myśli, sumienia i religii- gdy jesteś już wystarczająco świadomy ( w wieku 16 lat), sam decydujesz o swoim światopoglądzie; wcześniej rodzice mają prawo Tobą kierować;
• Tożsamość- musisz mieć nazwisko, obywatelstwo, poznać swoje pochodzenie; gdy masz 13 lat, musisz być zapytany o zgodę, gdybyś miał być adoptowany, a także gdybyś miał mieć zmienione nazwisko;
• Prywatność- możesz dysponować swoimi rzeczami; masz prawo do tajemnicy korespondencji, nikomu nie wolno bez bardzo ważnych powodów wkraczać w Twoje sprawy osobiste i rodzinne;
• Nauki- możesz uczyć się tak długo, jak długo pozwalają na to Twoje zdolności, możesz pracować, gdy skończysz 15 lat;
• Stowarzyszenia się – możesz należeć do organizacji młodzieżowych; jeśli masz 16 lat, sam decydujesz o swojej przynależności;
• Informacji- powinieneś poznać swoje prawa, mieć dostęp do różnych źródeł wiedzy.
 

W dniu upamiętniającym doniosły fakt przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka  opiekunowie Samorządu Uczniowskiego- pani Alicja Chodała i pani Barbara Samsonowska przeprowadziły zajęcia dla wszystkich uczniów PSP im. Legionów Polskich w Okole. Uświadomiły dzieciom, że każdy człowiek, jeśli korzysta z praw, to jednocześnie ma do spełnienia pewne obowiązki. Warto znać swoje prawa, ale pamiętajmy, że inny też je mają. Pamiętajmy, że oprócz praw mamy i obowiązki. 


 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest  29 września. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole z inicjatywy opiekuna biblioteki pani Alicji Chodały i nauczyciela prowadzącego koło czytelnicze Barbary Samsonowskiej  zorganizowana została akcja głośnego czytania dla uczniów całej społeczności szkolnej oraz grupy przedszkolnej. Akcję rozpoczął maraton czytelniczy. Nauczyciele zaczynali lekcje poświęcając 5 minut na głośne czytanie bajek terapeutycznych przygotowanych przez panią Alicję Chodałę.
        Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię  oraz buduje więzi mię­dzy rodzi­cami a dziećmi.  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Akcja będzie prowadzona do końca stycznia 2019r. 29 dnia każdego miesiąca uczniowie będą pełnili role lektorów, poświęcając kilka minut na głośne czytanie przygotowanych przez pomysłodawczynie tekstów.

 

VIII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia w PSP im. Legionów Polskich w Okole

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przygotowanie do ŚDTM trwają kilka tygodni. Uczniowie w tym czasie przygotowują plakaty, rekwizyty, ozdabiają szkołę tematycznymi dekoracjami. Przed egzaminami aktywnie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw: „Matematyczny marmur”, „Hasło dnia” oraz z gier z wykorzystaniem kart Grabowskiego: „Piłkarz matematyk” i „Królowa skakanki”.

Nauczyciele koordynujący ŚDTM w szkołach przygotowują swój ostateczny plan działania. I w końcu, po angażujących przygotowaniach (które są przede wszystkim świetną zabawą!) mamy akcję, która co roku wyłania tysiące Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

      Uczniowie klas III-VIII przystąpili w dniu 27 września 2018r. w trzyosobowych zespołach do zmagań z tabliczką mnożenia. Organizatorzy lokalnych obchodów – panie: Alicja Chodała, Magdalena Łuczycka i  Barbara Samsonowska zadbały o to, aby zadania dostosowane były do możliwości  i umiejętności dzieci, nastawione były na wzmożoną samodzielną pracę  lub całego zespołu, z praktycznym wykorzystaniem technologii IT. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało Jury w składzie: p. Alicja Chodała oraz  przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Oliwia Stańczyk  i Kamil Wyroda (kl.VIII).  Uczniowie zasiadający w Jury zgodnie z hasłem przewodnim konkursu czuwali nad poprawnością sprawdzania zadań przez nauczycieli. Zadania konkursowe dostarczyły wielu emocji, rozbudziły ducha rywalizacji, sprawiły wiele radości ze wspólnej zabawy. W rywalizacji zwyciężył Zespół klasy VIII w składzie: Kacper Jadczak, Oliwia Lasota i Jakub Sobaszek. Zaszczytne drugie miejsce  przypadło w udziale zespołowi z klasy V, reprezentowanemu przez uczniów: Anna Węgrzyn, Barłomiej Linart i Leon Lasota. Na trzeciej pozycji uplasował się zespól z klasy IV w składzie: Hanna Kołodziejczak, Zofia Letkiewicz i Emilian Cielebąk, przegrywając z uczniami klasy V tylko jednym punktem.

Wśród publiczności zasiedli uczniowie klas najmłodszych . Organizatorzy akcji przygotowali dla nich hasła – rymowanki,  do których dzieci tworzyły plakaty. Wielką atrakcją dla nich było również kodowanie. Ci, którzy pieczołowicie wypełnili zadanie, mogli cieszyć się z rezultatu własnej pracy.

W dniu 28 września uczniowie przystąpili do egzaminu na Eksperta Tabliczki mnożenia. Spośród uczniów klas III-VIII certyfikat i zaszczytny tytuł Eksperta uzyskali:

  1. Michał Spyrczak kl. V
  2. Aleksandra Sosnowska kl. V
  3. Julia Kocjan kl. V
  4. Filip Choinka kl. IV
  5. Julia Adamczyk kl. III
  6. Mateusz Bartnik kl. VI
  7. Dagmara Dwojak kl. III
  8. Brajan Cielebąk kl. IV
  9. Hania Kołodziejczak kl. IV
  10. Bartosz Gaweł  kl. IV
  11. Emilian Cielebąk kl. IV
  12. Bartek Linart kl. V
  13. Anna Węgrzyn kl. V


Udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia ma wiele korzyści zarówno dla uczniów, nauczycieli i szkoły: utrwala tabliczkę mnożenia, uczy poprzez zabawę, dostarcza wielu emocji, jest atrakcyjnym wydarzeniem dla całej szkoły, promuje szkołę wśród rodziców i w mediach.


 

 

 

Konkurs plastyczny „Sto Lat Niepodległej Polski”

 

Cel konkursu:

Celem konkursu jest wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Propagowanie treści patriotycznych i historycznych poprzez edukację plastyczną dzieci i młodzieży oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni plastycznej w odniesieniu do wydarzeń historycznych.

 

 Czas trwania konkursu:

Konkurs rozpoczyna się 25 września 2018 r. – termin przysyłania prac konkursowych kończy się 9 października 2018 r.

Zapraszamy do udziału!!!

 

Podpisanie umowy z OSE

 

Dyrektor Joanna Adamus we wtorek 18 września 2018r. , podpisała umowę na zapewnienie placówce szerokopasmowego dostępu do Internetu. Usługa ma zacząć być realizowana najpóźniej za sześć miesięcy. Zawarła ją dyrektor szkoły oraz przedstawiciele nadzorowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji Państwowego Instytutu Badawczego NASK, które zapewni placówkom możliwość korzystania z szybkiego Internetu o prędkości 100 megabitów na sekundę. Dzięki niemu szkoła dołączyła do projektu, którego celem jest zapewnienie placówkom szerokopasmowego Internetu. Szkoła będzie miała możliwość rozwoju swojej bazy. na którą dziś składa się na nią dobry dostęp  do sieci. To sprawi,że młodzi ludzie od najmłodszych lat także w naszej miejscowościach nie będą narzekać na cyfrowe wykluczenie.

Uroczyste parafowanie dokumentów odbyło się w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie.


 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, zebraliśmy się w szkole gdzie wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Joanna Adamus. W uroczystości wziął udział wójt gminy Bałtów pan Andrzej Jabłoński i sekretarz gminy pani Agnieszka Kopała.  
W przemówieniu inauguracyjnym pani dyrektor poinformowała o zmianach, jakie nas czekają w nowym roku szkolnym i  zaznaczyła, że szkoła jest dobrze przygotowana oraz, że pracują w niej wykwalifikowani nauczyciele. Szczególne słowa powitania pan dyrektor skierowała do uczniów rozpoczynających przygodę z nauką, uczniów, którzy przybyli do nas z innych szkół oraz do nowo zatrudnionych nauczycieli.

 Następnie głos zabrał pan wójt Andrzej Jabłoński. Życzył zebranym sukcesów, wytrwałości
i cierpliwości. Uczniom samych szóstek, a rodzicom dumy i zadowolenia z ich dzieci. Podkreślił, że szkoła jest bezpieczna i przyjazna dzieciom.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.

 

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Legionów Polskich w Okole 

z najwyższą średnią w roku szkolnym 2017/2018

 

 

Lp

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

1.

Julia Kocjan

IV

4,8

2.

Anna Węgrzyn

IV

4,8

3.

Mateusz Bartnik

V

4,8

4.

Weronika Dwojak

VI

5,0

5.

Amelia Kudas

VI

4,9

6.

Aleksandra Wołowiec

VI

4,8

7.

Oliwia Kawałek

VII

5,0

8.

Oliwia Stańczyk

VII

4,9

 

 

 

Osiągnięcia uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
 im. Legionów Polskich w Okole

 w roku szkolnym 2017/2018

 

Lp.

 

Rodzaj konkursu

 

 

Miejsce

 

Uczestnik/uczestnicy

 

1.

 

 

 

 

 

2.

 

Gminny konkurs „Józef Heller-generał, legionista, mąż stanu”

 

I

 

 

 

III

 

Amelia Kudas

Michał Maziarski

Wiktor Stańczyk

 

Oliwia Lasota

Oliwia Kawałek

Kamil Wyroda

 

 

3.

 

XII Rejonowy Konkurs Poezji Religijnej i Patriotycznej

 „Bóg, Honor, Ojczyzna”

 

 

II

 

wyróżnienie

 

Weronika Dwojak

 

Aleksandra Wołowiec

 

4.

 

XII Powiatowy konkurs recytatorski „Lutnia Wiejska”

 

II

 

 

 

Wyróżnienie

 

Julia Kocjan

 

 

 

Anita Walczyk

 

5.

Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi- środki chemiczne to nie zabawa”

 

 

 

 

6.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom „ w eliminacjach gminnych

 

 

 

II

 

Mateusz Bartnik

 

 

Osiągnięcia uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
 im. Legionów Polskich w Okole

 w roku szkolnym 2016/2017

 

Lp.

 

Rodzaj konkursu

 

 

Miejsce

 

Uczestnik/uczestnicy

 

1.

 

XII Powiatowy konkurs recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”

 

 

I

 

Maja Walczyk

 

2.

 

XVII Powiatowy konkurs poezji dziecięcej w Szwarszowicach

„Najpiękniejsze wiersze dziecięce”

 

 

II

 

 

wyróżnienie szczególne

 

 

Aleksandra Wołowiec,

 

Anita Walczyk

 

3.

 

Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej i Patriotycznej

 „Bóg, Honor, Ojczyzna”

 

 

IV

 

Oliwia Lasota

 

4.

 

XI Powiatowy konkurs poetycki „Lutnia Wiejska”

 

III

 

 

 

Wyróżnienie

 

Aleksandra Sosnowska
(gr. wiekowa III-IV)

 

 

Aleksandra Wołowiec

 

5.

Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi- środki chemiczne to nie zabawa”

 

 

II (et. gminny)

 

Kacper Czernikiewicz

 

6.

 

Młodzież zapobiega pożarom

 

 

 

wyróżnienie

(et. gminny)

 

Oliwia Kawałek

Aleksandra Wołowiec

 

 

AKTUALNOŚCI:

Regulamin edukacji zdalnej

Utworzono dnia 29.10.2020

Regulamin edukacji zdalnej   w Publicznej Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Okole

czytaj dalej na temat: Regulamin edukacji zdalnej

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Utworzono dnia 02.09.2020, 21:27

ZAŁĄCZNIKI:

								

Bezpieczna praca z komputerem

Utworzono dnia 25.03.2020, 20:09

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zegar

Bannery boczne

Biuletyn Informacji Publicznej